Doprava na Islandu

 

Kromě organizovaných zájezdů a výletů je jednoznačná volba si půjčit vozidlo na Islandu hned na letišti v Keflavíku. Největší výběr vozidel za přijatelné ceny nabízí prověřená a spolehlivá  Půjčovnaautlevně.cz .Rezervace Vám přijde obratem do vašeho emailu.

 

Cestování po Islandu vlastním autem

Cestování po Islandu je jedním z největších zážitků, které můžete mít. Vlastní výlety po celé zemi, jsou populární způsob cestování a památky,scenérie na cestě jsou četné a dech beroucí. Ale zároveň tato krásná a členitá krajina může také vytvářet problémy, které řidiči nemusí řešit v jiných zemích. Ujistěte se, že jste plně připraveni a znáte pravidla silničního provozu na Islandu. Zde je několik užitečných tipů pro jízdu na Islandu.

 

Islandské silnice

 

Islandský silniční systém je rozsáhlý a snadno ovladatelné. Dálnice č. 1, obyčejně známý jako silniční okruh, je nejvíce používaná trasa kolem Islandu. Je otevřena po celý rok, ale povětrnostní podmínky mohou způsobit dočasné uzavírky během zimy. Většina hlavních silnic je zpevněné, ale může překvapit cestující, že velká část z islandské silniční sítě se skládá ze štěrkových cest, zejména na v horách ve středu ostrova.

 

Štěrkové silnice mohou mít různé podmínky, s výmoly nebo dírami, ale většinu času by měly být dobré pro jízdu, pokud je o ně rádně dbáno. Vždy byste se měli pohybovat s vozidlem na těchto silnicí s opatrností. Buďte opatrní při předjíždění jiného vozidla. Písek a drobné kameny, které mohou snadno způsobit poškození vozidla, třeba popraskané čelní sklo nebo zničený podvozek vozidla.

 

Upozornění

Speciální varovné značky ukazují nebezpečí vždy předem, jako jsou ostré zatáčky, ale nečekejte zvláštní znamení pro snížení rychlosti. Prosím, vždy jezděte bezpečnou rychlostí v závislosti na podmínkách. Motoristé mají ze zákona povinnost používat světla za všech okolností, ve dne i v noci. Cestující na předních a zadních sedadlech automobilu jsou ze zákona povinni používat bezpečnostních pásů. Islandský zákon zakazuje jakýkoliv řízení pod vlivem alkoholu a řízení, mobilní telefon je také zakázáno používat.

 

obecný limit rychlost je 50 km / h v městských oblastech, 80 km / h na štěrkových cestách ve venkovských oblastech a 90 km / h na asfaltových silnicích. Mapy i vpodobě GPS mohou být nesmírně užitečné. Zeptejte se na silniční mapy Islandu v místních turistických kancelářích, knihkupectví nebo čerpacích stanic. Vždy s sebou mějte detailní mapu. Jízda mimo vyznačené trati je zákonem zakázána. Islandská příroda je velmi citlivá a stopy po pneumatikách z off-road jízdy mohou způsobit značné škody na vegetaci a zanechat stopy, které vydrží po celá desetiletí. Respektujte přírodu.

Většina horských silnic a silnic uvnitř Islandu mají štěrkový povrch.Povrch na štěrkových cestách je často volný, a to zejména po stranách silnice, takže je třeba pečlivě řídit a zpomalit vždy, když se vyhýbáte protijedoucímu auta. Horské silnice jsou často velmi úzká, a nejsou způsobilé na vetší rychlosti.Totéž platí pro mnoho mostů, které jsou dostatečně široké, ale pouze pro jeden automobil najednou. Cesta proto může trvat déle, než se očekávalo.

 

Zvažte počasí

Jízda na Islandu vyžaduje určitou pozornost k meteorologickým podmínkám. Zvlášť pokud máte v plánu na cestování do hornatého středu ostrova. Ujistěte se, že máte správné auto pro váč účel.4x4 vozidlo je nezbytné islandských horách, kde se můžete setkat s nerovným terénem a rozvodněným potokem. Horské silnice jsou uzavřeny v zimním období .

Pokud pojedete v zimě, můžete očekávat, hodně sněhu, zledovatělé silnice a tmu. Pokud cestujete mimo obydlené oblasti, vždy se ujistěte, že jste zkontrolovali počasí a stav vašeho vozidla.

Horské silnice

Většina horských silnic je uzavřena až do konce června, nebo i déle, kvůli sněhu a blátu, což je činí neprůchozí. Jsou-li tyto cesty otevřeny pro provoz mnohé z nich může být pouze 4x4 vozidla .U některých horských cest se důrazně doporučuje, aby dva nebo více vozů cestovalo společně. Zkontrolujte, zda podmínky na vozovce v informační turistické kanceláři nebo na webových stránkách IRCA.