Aktivity ve městě Keflavik

 

Keflavík je významné islandské město s více než deseti tisíci obyvateli. Klícové je  mezinárodním letišti na které přilétají turisté z celého světa, je zde také významný rybářský a obchodní přístav. Keflavík byl spojen s obcemi Njardvik a Hafnir a vytváří oblast -aglomeraci Reykjanes, který má celkem patnáct tisíc obyvatel a patří mezi největší na  Islandu.

Keflavík je vždy vstupním přístavem na Island a spousta turistů se nezdrží a pokračuje dále poznávat krásy Islandu. Pozor z Keflavíku,ale můžete podnikat výlety do blízkého okolí nebo vyrazit pronajatým autem na poloostrov Sudurnes.

Kdo by řekl,že na Islandu je nejzajímavější a nejhezčí golfové hřiště Leira na světě,.

Rozhodně navšivte muzeum lodních miniatur Duushús, dalším muzeem může být Bygdassafn Sudurnesi které vystavuje etnografické sbírky. V přístavu Keflavík vidět i repliku lodě Vikingů, Islendingur.

Pozorování velryb

Letiště (The Airport) pozorování velryb je průkopníkem pozorování velryb v jihozápadní Islandu, místo který se nachází v klidné části přístavu Keflavik a pouhých 5 minut jízdy od mezinárodního letiště v Keflavíku.Velryby,které můžete vidět, jsou druhy minke, humbpack, plejtváky, také bílé delfíny. Je to skvělý způsob, jak začít, nebo ukončit návštěvu Islandu.

Modrá laguna

Nejslavnější atrakce v Keflavíku je Blue Lagoon-Modrá Laguna. Mnoho lidí si myslí, že je to přírodní atrakce, ale je to ohřátá voda použitá v okolí geotermální elekrárně.Voda má tělesnou teplotu a minerály v bahně jsou považovány za výbornépro kožní problémy. Neseškrabujte ale bahno ze dna laguny, to asi není přímo zdravé. Zásobníky s bahnem jsou rozmístěny po celé laguně které je sterilizované.Laguna nabízí masáže a další kosmetické procedury jsou k dispozici za příplatek. Není to zrovna levné navštívit tuto lagunu, ale vyšší cenu vám vykompenzuje velmi relaxační a zábavný odpočinek.

Reykjanes Festival kultury a rodiny - Noc světel

V září jak dlouhé letní dny slábnou, první sobotu v měsíci můžete vidět inscenaci velmi populární Noc světel, Reykjanes festivalu kultury a rodiny. Je to každoroční událost, která se koná po čtyři dny a slaví kulturní dědictví ostrova s potravinami, řemesly a výstavkami a končí s velkolepým ohňostrojem. V posledních letech se akci navštívilo přes 30000 lidí a pokaždé tato akce láká na divadla, hudbu a umění.